حضرت امیرالمؤمنین علی علیه السلام می فرمایند: انسان بداخلاق بسیار خطا می کند و زندگی اش تلخ می شود.

دفعات بازدید: 2111 بار

دوشنبه، 16 اسفند 1395

کاشت نهال به دست مادران شهیدان خرازی و تورجی زاده و قوچانی+ تصاویر

درختان قهرمانان شهر را یدک می کشند
کاشت نهال به دست مادران شهیدان خرازی و تورجی زاده و قوچانی+ تصاویر
مراسم روز درختکاری شهر اسطوره ها به یاد شهدای این مرز و بوم و شهیدان مدافع حرم برگزار شد که با حاشیه هایی خواندنی همراه بود.
 
ساعت 15، خیابان شهید اشرفی اصفهان، بوستان شهدای مدافع حرم
 
- هیاهویی برپاست، همه در جنب و جوش هستند؛ صندلی ها چیده می شود، نهال ها مزین به نام شهدا و نام فاطمه زهرا (س) برای کاشت آماده می شود و مادران شهدا از راه می رسند. مادران شهیدان خرازی ، قوچانی و تورجی زاده در میان دیگر مادران شهید حاضر در مراسم دیده می شوند. خدا به همه مادران شهدا صبر بدهد. 
 
- دانش آموزانی با عنوان پارکبانان محله به عنوان نماینده نسل آینده برای کاشت نهال حضور دارند؛ احساس غرور می کنند که می توانند با کاشت نهال در پاکی هوای شهر خود سهیم شوند.
- قرار است نهال هایی با یاد شهدای دوران دفاع مقدس و شهیدان مدافع حرم در این بوستان کاشته شود تا روح این بزرگمردان در کالبد سبز شهر دمیده شود.

 

 

ساعت 15:15، بوستان شهدای مدافع حرم
- مدیران، شهروندان، خبرنگاران، خانواده های شهدا یکی یکی می آیند تا به یاد شهیدان بزرگوار نهالی بکارند تا به عشق شهدا قد بکشد و بر دیگر درختان زمین فخر کند که نامش مزین به نام برترین بندگان خداست.
- امروز دل زمین شاد است و حتی آسمانی که در این روزهای سرد خساست به خرج می دهد امروز شاد است و باران رحمت خود را بر سر مردم فرود آورده؛ نم باران؛ سبزی درختان و دل شاد زمین...
- مادران شهید، دانش آموزان و مدیران مشغول کاشت نهال می شوند و از پس هر کاشت درختی نوای صلوات بر آسمان بلند می شود...
- مادر شهید خرازی به یاد پسر شهیدش نهالی کاشت و در دل دعایی خواند و گفت: پسر شهیدم همیشه در کنار ما حضور دارد و اکنون به برکت وجود شهدا در این سرزمین نفس می کشیم.
- مادر یکی دیگر از شهیدان دوران مقدس نیز پس از کاشت نهال آهی کشید و گفت: به یاد پسر جوانم نهالی می کارم، امیدوارم در آن دنیا شفاعت مرا و همه این مردم را بکند.


- پرفورمنس ها یا بازیگران ساکن جلوه هنری به این فضای معنوی داده بودند؛ البته بازار عکس های سلفی با پرفورمنس ها داغ داغ بود...
- کاشت درخت در بوستان تازه احداث شهدای مدافع حرم فرصتی بود برای بیان درخواست های اهالی منطقه 11 و مادران شهیدی که برای کاشت نهال آمده بودند..
- منطقه 11 به زمین ورزشی و پارکهای کوچک برای تفریح کودکان نیاز دارد اینها را مادر یکی از شهدا می گوید و از شهردار می خواهد تا به این موضوع رسیدگی کند.
- یکی دیگر از بازسازی برج های کبوتر این منطقه می گوید و دیگری از شهردار برای احداث این بوستان تشکر می کند.


ساعت 16:30 دقیقه، همان بوستان 
امروز تنها اهدای نفس دوباره به زمین اتفاق نیفتاد، امروز به یادمان انداختیم که روحمان نیز طراوت و تازگی خود را مدیون کسانی است که با خون خود درخت انقلاب اسلامیمان را آبیاری کردند تا ما بتوانیم امروز راحت نفس بکشیم.
- به برکت این اقدام که بنابر گفته بزرگان دین درخت کاری سنت حسنه است و با توجه به حضور ارزشمند مادران شهدا ، آسمان بر زمین لبخند می زند. قطرات نم نم باران روی زمین می چکد. زمین سبز است و آسمان شاد ....

 

ارسال نظر

• نظراتی را که حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
• نظرات پس از تایید نمایش داده خواهد شد.