حضرت امیرالمؤمنین علی علیه السلام می فرمایند: انسان بداخلاق بسیار خطا می کند و زندگی اش تلخ می شود.

دفعات بازدید: 2024 بار

چهارشنبه، 18 اسفند 1395

شهادت کاری‌ترین ضربه بر پیکر ظلم است/ مادرم زینب‌وار زندگی کن و مرا به خدا بسپار

شهادت کاری‌ترین ضربه بر پیکر ظلم است/ مادرم زینب‌وار زندگی کن و مرا به خدا بسپار

شهید حاج محمد ابراهیم همت در وصیت‌نامه خود خطاب به پدر و مادرش می‌گوید: حسین وار زیستن و حسین وار شهید شدن را دوست می‌دارم شهادت در قاموس اسلام کاری‌ترین ضربات را بر پیکر ظلم، جور، شرک و الحاد می‌زند و خواهد زد.
 
در دوازدهم فروردین 1334 در خطه اصفهان در شهرضا فرزندی به دنیا آمد که مایه سربلندی سرزمین و دیار خود شد.
 
ابراهیم قبل از این که چشم به جهان هستی بگشاید، آنگاه که در رحم مادر بود به همراه پدر و مادر راهی کربلای معلا شد و از رایحه روح‌بخش کربلا جانی دوباره یافت و روحش عاشورایی شد. مادرش می‌گفت: «از 5 سالگی به مسجد می‌رفت و به نماز می‌ایستاد و از 10 سالگی سوره یس و تعدادی سوره‌های قرآن را فرا گرفته بود».
 
در هنگام تحصیل و زمان فراغت از تحصیل نیز به خانواده زحمت‌کش خود کمک‌های فراوان می‌کرد و خرج تحصیلش را در می‌آورد بعد از تحصیلاتش وارد دانش‌سرای تربیت معلم شد شغل با ارزش معلمی را بعد از سپری شدن خدمت سربازی برگزید این سال‌ها مصادف بود با اوج‌گیری قیام مردم ایران علیه رژیم ستم‌شاهی و به دلیل روحیه انقلابی، علاقه زیادش به امام و مخالفت‌ها و مبارزات آشکارش با رژیم حکم اعدام او صادر شده بود اما او هم چنان به مبارزه ادامه داد تا سرانجام طعم پیروزی انقلاب را در کنار مردمش چشید.
 
در خرداد سال 59 به منطقه کردستان اعزام شد و به دنبال رشادت‌هایی که از خود نشان داد به فرماندهی سپاه پاوه منصوب شد در آنجا نیز علاوه بر مبارزه با گروهک‌های تروریستی و منافق برای رفع مشکلات مردم محروم  و مقابله با فقر فرهنگی منطقه تلاش‌های بسیاری کرد تا جایی که هنگام ترک آنجا مردم گریه می‌کردند و حتی تحصن کردند و نمی‌خواستند که حاج ابراهیم از آنجا برود.
 
پس از شروع جنگ تحمیلی او و سردار حاج احمد متوسلیان توسط فرماندهی کل سپاه مأموریت یافتند ضمن اعزام به جنوب تیپ محمد رسول‌الله را در جبهه جنوب تشکیل دادند، در سال 61 با توجه به بالا گرفتن درگیری‌ها در جنوب لبنان به جهت یاری رساندن و کمک به نیروها و مردم مسلمان لبنان و مقابله با رژیم صهیونیستی عازم لبنان شد و بعد از دو ماه به میهن بازگشت.
 
با شروع عملیات رمضان در تاریخ 23/4/1361 فرماندهی تیپ 27 محمد رسول‌الله را به عهده گرفت و تا زمان شهادتش در سمت فرماندهی لشکر انجام وظیفه کرد و سرانجام فاتح خیبر، سردار بزرگ اسلام حاج محمد ابراهیم همت، در تاریخ 17 اسفند ماه سال 1362 در سن 28 سالگی در برابر تهاجم دشمن برای بازپس‌گیری جزیره مجنون به آرزوی همیشگی‌اش نائل شد و به دیدار معبود خویش شتافت و به جمع دوستان شهیدش پیوست.
 
عادت داشت پیشانی شهدا را ببوسد، وقتی خودش شهید شد همه تصمیم گرفتند به تلافی آن همه محبت، پیشانی او را غرقِ بوسه کنند، پارچه را که کنار زدند، جنازه بی سر او دل همه را آتش زد.
 
فرازهایی از وصیت‌نامه شهید همت
 
مادر جان من متنفر بودم و هستم از انسان‌های سازش‌کار و بی‌تفاوت و متأسفانه جوانانی که شناخت کافی از اسلام ندارند و نمی‌دانند برای چه زندگی می‌کنند و چه هدفی دارند و اصلاً چه می‌گویند بسیارند. ای کاش به خود می‌آمدند. از طرف من به جوانان بگویید چشم شهیدان و تبلور خونشان به شما دوخته است بپاخیزید و اسلام را و خود را دریابید نظیر انقلاب اسلامی ما در هیچ کجا پیدا نمی‌شود نه شرقی - نه غربی؛ اسلامی که: اسلامی ... ای کاش ملت‌های تحت‌فشار مثلث زور و زر و تزویر به خود می‌آمدند و آن‌ها نیز پوزه استکبار را بر خاک می‌مالیدند.
 
مادر جان، جامعه ما انقلاب کرده و چندین سال طول می‌کشد تا بتواند کم کم صفات و اخلاق طاغوت را از مغز انسان‌ها بیرون ببرد ولی روشنفکران ما به این انقلاب بسیار لطمه زدند زیرا نه آن را می‌شناختند و نه باریش زحمت و رنجی متحمل شده‌اند از هر طرف به این نو نهال آزاده ضربه زدند ولی خداوند، مقتدر است اگر هدایت نشدند مسلماً مجازات خواهند شد.
 
پدر و مادر؛ من زندگی را دوست دارم ولی نه آن‌قدر که آلوده‌اش شوم و خویشتن را گم و فراموش کنم علی وار زیستن و علی وار شهید شدن، حسین وار زیستن و حسین وار شهید شدن را دوست می‌دارم شهادت در قاموس اسلام کاری‌ترین ضربات را بر پیکر ظلم، جور، شرک و الحاد می‌زند و خواهد زد.
 
ببین ما به چه روزی افتاده‌ایم و استعمار چقدر جامعه ما را به لجن‌زار کشیده است ولی چاره‌ای نیست این‌ها سد راه انقلاب اسلامی‌اند؛ پس سد راه اسلام باید برداشته شوند تا راه تکامل طی شود مادر جان به خدا قسم اگر گریه کنی و به خاطر من گریه کنی اصلاً از تو راضی نخواهم بود. زینب وار زندگی کن و مرا نیز به خدا بسپار ( اللهم ارزقنی توفیق الشهادة فی سبیلک). 

ارسال نظر

• نظراتی را که حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
• نظرات پس از تایید نمایش داده خواهد شد.