حضرت امیرالمؤمنین علی علیه السلام می فرمایند: انسان بداخلاق بسیار خطا می کند و زندگی اش تلخ می شود.

دفعات بازدید: 2714 بار

دوشنبه، 29 مهر 1392

جشن غدیر در 200 امام‌زاده اصفهان

حرکت از یک حرم تا حرم دیگر در عید ولایت
جشن غدیر در 200 امام‌زاده اصفهان
 
رئیس اداره اوقاف استان اصفهان گفت: 718 بقعه امامزاده در اصفهان وجود دارد که در 200 بقعه امامزاده به برگزاری جشن میپردازند و در سی امام‌زاده نور افشانی می‌شود.
 
به گزارش فارس، حجت الاسلام حسین اژدری ظهر امروز ضمن تبریک اعیاد دهه ولایت در تشریح ویژه برنامههای دهه ولایت و امامت وعید سعید غدیر خم اظهار کرد: سال گذشته مراسمات مختلفی برای اعیاد دهه ولایت در نظر گفته و برگزار شد که دعای ندبه در مسجد جامع از جمله این برنامهها بود.
 
وی افزود: پیامبر اکرم(ص) امام علی (ع) را اعلم و برتر قرار دادند و ایشان را از همه برتر خواندند، که این امر اهمیت دین اسلام را میرساند.
 
رئیس اداره اوقاف در ادامه تصریح کرد: برنامههای مدون و زیبایی برای روز عید غدیر در نظر گرفته شده است، خواندن دعای ندبه در مسجد سید و مسجد جامع اصفهان و حرکت به سوی  میدان امام علی(ع) از برنامههای مهم این روز است.
 
وی ادامه داد: شأن امیرالمومنین بسیار زیاد است و قطعاً این ویژه برنامهها در حد شئونات ایشان نیست اما بخشی از دریای بیکران امام علی(ع) در این روز گرامی داشته میشود.
 
اژدری اضافه کرد: 718 بقعه امامزاده در اصفهان وجود دارد که  200 بقعه امامزاده به برگزاری جشن میپردازند و در سی امامزاده نور افشانی می شود.
 
وی ادامه داد: حرکت از بین یک امامزاده به یک امامزاده دیگر از برنامههای این اعیاد است و از آن با عنوان حرم به حرم تعبیر میشود.
 
رئیس اداره اوقاف با بیان اینکه در هر شهرستان یک حرکت از حرم تا حرم انجام میشود، گفت: همه مردم باید برای جشنهای دهه ولایت خود را آماده کنند و در این جشنها شرکت کنند اما حرکت از یک حرم تا حرم دیگر در عید ولایت باید همه گیر شود زیرا با این کار حادثه غدیر در اذهان همه تداعی میشود که این کار بسیار پر معنی است.
 
وی با اشاره به اینکه، بلاهایی که که بر سر دین آمد به خاطر فراموشی واقعه غدیر است، اضافه کرد: نباید بگذاریم این فراموشی به نسل جوان منتقل شود، باید در همه جشنها یادی از عظمت امام علی(ع) شود که احساس شود.
 
اژدری گفت: امید است به جایی برسیم که برای جشن و اعیاد اهل و بیت در هر خانهای جشن گرفته شود.
 
رئیس اداره اوقاف اصفهان ادامه داد: مسلمانان بدون اهل بیت(ع) هیچ هستند و با اهل بیت(ع) دین اسلام کامل میشود، همچنین خطبه غدیر منشور عظیم ولایت، نبوت، توحید، معاد و امامت است به همین دلیل باید به شیوههای مختلف رواج پیدا کند.
 
وی اضافه کرد: ذرهای از اقیانوس امیرالمومنین در میدان امام علی(ع) به تصویر کشیده میشود و جشن عظیم در این میدان گرفته خواهد شد.

 

ارسال نظر

• نظراتی را که حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
• نظرات پس از تایید نمایش داده خواهد شد.