حضرت امیرالمؤمنین علی علیه السلام می فرمایند: انسان بداخلاق بسیار خطا می کند و زندگی اش تلخ می شود.

دفعات بازدید: 3447 بار

دوشنبه، 30 فروردين 1395

رونمایی از کتاب شناسنامه شهدای ولدان

به فقر فرهنگی در اجتماع هم پرداخته شود
رونمایی از کتاب شناسنامه شهدای ولدان
مهران: مدیر یک مجموعه فرهنگی واقع در منطقه 2 شهری اصفهان گفت: دغدغه مسئولین بیشتر کیفیت کار باشد تا کمیت کار و باید به بحث فقر فرهنگی در اجتماع پرداخته شود.
 
به گزارش رصدخانه فرهنگی اصفهان مائده سادات کاویانی گفت: جشنی ویژه عموم مردم در ورزشگاه میثاق شب 19 بهمن ماه با مشارکت مرکز فرهنگی قرآنی بی بی فاطمه، پایگاه های فرهنگی ورزشی صاحب زمان، حضرت ابوالفضل و امام حسن مجتبی، مجموعه معلم و فرهنگسرای اسوه در منطقه 2 برگزار شد پذیرای حدودا 2500 نفر بودیم.
 
مسئول هماهنگی مساجد و مراکز در دهه فجر ادامه داد:آیتم های برنامه شامل گروه سرود مولا به سرپرستی آقای شمس، نمایش رادیویی با مباحث طنز اجتماعی، ورزش زورخانه ای محله ولدان، مسابقه و رونمایی از کتاب شناسنامه شهدای محله ولدان توسط آقای مهندس جعفری انجام شد همچنین ایشان در مورد دهه فجر، تعامل شهرداری با فرهنگسراها صحبت کردند.
 
وی افزود: کار پژوهشی کتاب شناسنامه شهدای محله ولدان از بهمن ماه سال گذشته  شروع و با همکاری جانبازان و خانواده شهدا، کسانی که  اطلاعاتی از شهدا محله داشتند گردآوری و در شب 19 بهمن ماه رونمایی شد و همزمان با عیدنوروز تیتراژ 1000 عدد به صورت عیدانه در محل توزیع  می شود این کتاب به زندگی حدود 50 نفر شهید محله ولدان پرداخته و جلد کتاب، صفحات و طراحی شبیه شناسنامه است. مشابه صفحه اول شناسنامه، یک طرف عکس شهید، تاریخ تولد و شهادت، محل شهادت و...طرف دیگر خاطره برگزیده از شهید می باشد. 
 
در ادامه مدیر فرهنگسرای اسوه  گفت: فعالیت اصلی فرهنگسرا پرداختن به مباحث و برنامه های فرهنگی که به صورت مناسبتی و موضوعی است ابتدا مسایل و مشکلات محله و منطقه را نیازسنجی می کنیم برنامه ای مقتضی آن اجرا می کنیم سایر برنامه های فرهنگسرا برگزاری کلاس های ورزشی و آموزشی، کانون های شامل سلامت، همسران، مادران، دختران روبه دریا و بانوان با نشاط  می باشد.
 
وی برنامه های بعد از دهه فجر اینگونه بیان کرد: جشن درخت کاری در مدرسه استثنایی حر بود  برنامه دیگر 15 اسفندماه از مدارس دعوت کردیم در فرهنگسرا  برنامه و مسابقاتی پیرامون محوریت درخت کاری از جمله کاشتن گل، رنگ کردن کوزه ها، مفاهیم کاریکاتورهای  فضای سبز و محیط زیست، جملات بهم ریخته با مفاهیم درخت کاری انجام شد.
 
خانم کاویانی ادامه داد: برنامه عیدانه ای برای یکسری از فعالان فرهنگی فرهنگسرا سال 94 داریم  پک های فرهنگی درب منازلشان داده خواهد شد.
 
وی مطالبه فرهنگی خود از مجلس شورای اسلامی آینده را اینگونه گفت: دغدغه مسئولین بیشتر کیفیت کار باشد تا کمیت کار و باید به بحث فقر فرهنگی در اجتماع پرداخته شود. بزرگترین کار برای  فرهنگ این است که هزینه ها را هدفمند و سمت و سوی درستی بدهند.
 

ارسال نظر

• نظراتی را که حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
• نظرات پس از تایید نمایش داده خواهد شد.