حضرت امیرالمؤمنین علی علیه السلام می فرمایند: انسان بداخلاق بسیار خطا می کند و زندگی اش تلخ می شود.

دفعات بازدید: 3911 بار

يکشنبه، 5 ارديبهشت 1395

مدیر مسئول کانون فرهنگی صاحب ابن عباد: نباید یک برنامه برای همه محله ها داده شود

مدیر مسئول کانون فرهنگی صاحب ابن عباد؛
مدیر مسئول کانون فرهنگی صاحب ابن عباد: نباید یک برنامه برای همه محله ها داده شود
 اگر مجلس و مسئولین پشتیبانی و هم فکری با جوانان کارآفرین و نخبه فرهنگی کنند ایده های فرهنگی آن ها با بوجه خیلی کم پیاده و جامع عمل می پوشاند همچنین اکثر طرح های شهرداری و دولت را بهتر اجرا می کنند.
 
مهران: مدیر مسئول کانون فرهنگی صاحب ابن عباد در منطقه 3 گفت:
علی رضایت در گفتگو با خبرنگار رصدخانه فرهنگی اصفهان بیان داشت: شخصی که در یک محله خاص کار فرهنگی کرده با فرهنگ و نیاز خاص آنجا آشنا است با پشتیبانی برنامه های خود را جامعه عمل می پوشاند و این نیاز به یک مدیریت محله محور دارد نه اینکه یک برنامه برای همه محله ها داده شود.
 
 
وی در مورد مطالبات فرهنگی خود از مجلس شورای اسلامی آینده گفت: مسئولین یکی به بحث و امور فرهنگی جدایی از حرف، نامه عمل بپوشانند یعنی فقط این نباشد که حرف از فرهنگ، جامعه و کار فرهنگی زده و مصوبات فرهنگی در مجلس زیاد شود بلکه پیگیری امور جوانان و نوجوانان، بها دادن و کمک کردن به کار فرهنگی و اشخاص فرهنگی پرداخته شود مثلا کسی که در دهه فجر قصد ایجاد یک ایستگاه صلواتی را دارد آن قدر برایش دست انداز ایجاد می کنند که شخص منصرف می شود. همچنین به سخنان رهبری در امور فرهنگی و اقتصادی گوش دادن. مثلا بحث اقتصاد مقاومتی اگر مجلس و مسئولین پشتیبانی و هم فکری با جوانان کارآفرین و نخبه فرهنگی کنند ایده های فرهنگی آن ها با بوجه خیلی کم پیاده و جامع عمل می پوشاند همچنین اکثر طرح های شهرداری و دولت را بهتر اجرا می کنند.
 
 
رضایت  افزود: دوم اقتصاد و کار جوانان می باشد دولت برای اشخاص فرهنگی و پیگیر امتیاز مثبت در نظر بگیرد مثلا در استخدام سازمان های دولتی از آن ها استفاده کنند در نتیجه خود آن سازمان ها از لحاظ نیروی انسانی و تفکر قوی می شود.
رضایت در مورد کانون فرهنگی صاحب ابن عباد بیان داشت: کانون کار خود را از سال 88 شروع و هدف آن جذب جوانان و نوجوانان محل می باشد همچنین برنامه های فرهنگی، اردوهای تفریحی و مذهبی، مراسمات ملی و مذهبی برگزار می شود. این پایگاه از ویژگی خاصی به خاطر موقعیت مکانی که مصادف شده با مقبره صاحب ابن عباد از لحاظ فرهنگی و مذهبی برخوردار است. چهار دسته دبستان، راهنمایی، دبیرستان و بزرگسال با کانون و پایگاه در ارتباط هستند که در جلسات، اردوها، راهپیمایی ها و نماز جمعه شرکت می کنند. روزهای یکشنبه جلسه قرآن به مناسبت موضوعات مختلف قصه های قرآنی، تفسیر، نکات تفسیر، تجوید و ... مطرح و از اساتید مختلف دعوت  می شود. دو برنامه شاخص جشن ولایت و امامت حضرت علی ابن ابیطالب علیه السلام در روز عید غدیر که 5 سال برگزار می شود و ویژه برنامه شهادت امام محمد باقر علیه السلام سال 94 اولین جلسه بود.
 
فرمانده پایگاه صاحب ابن عباد ادامه داد: برای کانون چند مدیریت مطرح کردیم از جمله جانشین اکبر شهابی، مسئول کارهای فرهنگی و آموزشی سید حمیدرضا بدری ، مسئول امور اداری و نیروی انسانی مجتبی نصر، تدارکات و پشتیبانی علی حبیبی ،هیئت امنا حاج عباس انگوری زاده، حاج حسین مقذی و حجت الاسلام مومنی امام جماعت و حاج سید رضا هاشمیان امام جماعت مغرب و عشا که پشتیبان فکری و مادی در کارهای کانون هستند. همچنین مجموعه فرهنگی و ورزشی ادیب جنب کانون شامل سالن ورزشی، کتابخانه و کافی نت هست و اعضا از امکانات آن جا با تخفیف استفاده می کنند. 
 
 
رضایت در مورد برنامه های دهه فجر گفت: نمایشگاه روزنامه های ده 57 برای مطالعه عموم در مسجد نصب شد و هر شب در مسجد خاطره گویی انقلاب توسط پیشگسوتان محله گفته می شد و از طرف کانون کارت هدیه و جفیه به آن ها اهدا گردید همچنین در شب 21 بهمن ماه ایستگاه صلواتی همراه با محصولات فرهنگی، پخش تراکت، پوستر و پذیرایی بود و سپس برنامه تکبیرگویی و نورافشانی برگزار شد.
وی ادامه داد: صبح روز 22 بهمن ماه ایستگاه صلواتی اول خیابان علامه مجلسی میدان قدس برپا شد سپس برنامه راهپیمایی با اعضا داشتیم. همچنین مراسم سخنرانی بصیرت با موضوع انتخابات توسط استاد حاجیان از طرف سپاه در سالن جلسات کانون برگزار گردید.
 
 
مدیر کانون افزود: برنامه عیدانه دعای ندبه خانوادگی اولین جمعه سال در کوه صفه برگزار می شود امسال سومین سال برگزاری می باشد. شب نیمه شعبان مراسم باشکوه دعای مابین الصلاتین نیمه شعبان خوانده و بعد از نماز جشن را گرفته می شود. همچنین ماه مبارک رمضان هر شب جلسه تعلیم و تعلم و جز خوانی قرآن یک ساعت بعد از اذان مغرب و سحر دعای ابوحمزه ثمالی با محوریت هیئت امنا و اهالی مسجد ، دوستان کانون و پایگاه برگزار می شود. اختتامیه برنامه ماه مبارک رمضان افراد به اردو برده می شوند. 
 

ارسال نظر

• نظراتی را که حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
• نظرات پس از تایید نمایش داده خواهد شد.