حضرت امیرالمؤمنین علی علیه السلام می فرمایند: انسان بداخلاق بسیار خطا می کند و زندگی اش تلخ می شود.

دفعات بازدید: 3415 بار

يکشنبه، 5 ارديبهشت 1395

احمدی: نباید برای پول گدایی کنیم

مسئول کانون فرهنگی منتظران مهدی (عج)؛
احمدی: نباید برای پول گدایی کنیم
آن قدر درگیر مسائل مالی و اداری هستیم که فرصتی برای نوآوری و خلاقیت در کارهای فرهنگی نداریم. ما نباید کارمند مراکز دولتی بشویم، نباید برای پول گدایی کنیم. شخصیت و عزت مان خورد شود ما یعنی کسانی که کار فرهنگی می کنیم. 
 
مهران: مسئول کانون فرهنگی منتظران مهدی (عج) در منطقه هشت شهری اصفهان گفت: مجموعه های فرهنگی تجربه در زمینه های مختلف فرهنگی و درآمدزایی در اختیار یکدیگر بگذارند. خیلی از مراکز محرمانه کار می کنند در صورتی که موفقیت هر مجموعه فرهنگی موفقیت همه ماست.
 
سید سجاد احمدی، در گفتگو با خبرنگار رصدخانه فرهنگی اصفهان بیان داشت: به عنوان یک فرد فرهنگی فکری برای کارهای فرهنگی داریم ولی بنده و هم کیشان بنده آن قدر درگیر مسائل مالی و اداری هستیم فرصتی برای نوآوری و خلاقیت در کارهای فرهنگی نداریم. ما نباید کارمند مراکز دولتی بشویم، نباید برای پول گدایی کنیم. شخصیت و عزت مان خورد شود ما یعنی کسانی که کار فرهنگی می کنیم. 
 
مسئو ل کتابخانه فیض در خیابان امام خمینی افزود: کسانی که کار ویژه در فرهنگ می کنند باید تکریم شوند مثلا در شبکه اصفهان افراد فرهنگی موفق بیاورند و مردم با آن ها، مراکز و مسائلشان آشنا شوند. ما هیچ سهمی نداریم، دیده نمی شویم، باید کسانی که کار فرهنگی می کنند دیده و بزرگ شوند تا مردم حمایت و در اجرای برنامه ها مشارکت داشته باشند.
 
دبیر کانون های منطقه هشت ادامه داد: مسئولین، اگر مراکز فرهنگی را می شناسید اعتماد کنید نه اینکه برای هر کاری مته به خشخاش بگذارید و مرتب گزارش و .. بخواهید این کارها باعث شده بعضی از مجموعه ها برای گرفتن پول بیشتر گزارش خلاف می دهند مثلا 500 هزار تومان می خواهند یک میلیون تومان می نویسند که 500 هزار تومان به آن ها بدهند و این فاجعه است برای ما، اگر در کار اخلاص و صداقت نباشد کار جواب نمی دهد. این همه هیئت، مسجد و ... خروجی زیاد نمی بینیم. همچنین اقتصاد برای فرهنگ باید درست شود و خیرین سازمان دهی شوند.
 
دبیر کانون های منطقه 8 بیان داشت: برای فرهنگ باید کسانی که اهل فرهنگ هستند و کار فرهنگی می کنند مثل اقای بهزاد پور حضور پیدا کنند. صحبتی مقام معظم رهبری دارند که می فرمایند "فرهنگ مثل هوا است. " الان هوا آلوده و غبار آلود است تلفات می دهد و آسیب می رساند. آیا مجلس به این موضوع توجه کرده است از کجا می خواهند شروع کنند؟ مهمترین اولویت آن ها چیست؟
 
مدیر مجموعه گفت: آیا مسئولین آغوششان برای افراد فرهنگی باز است. مجلس، ارشاد و سازمان تبلیغات و ... چیکار می کنند!؟ کسی حواسش نیست و هرکسی در گوشه ای کار فرهنگی می کند. ما در جایگاهی نیستیم که بخواهیم مطالبه فرهنگی داشته باشیم!
 
الان وضعیت فرهنگ دارای مشکل است و به خیلی کارها مثلا کتاب های زبان، اسباب بازی و... رسیدگی نمی شود ریشه تشییع می زنند و مسئولین خواب هستند.
 
سید سجاد احمدی در مورد مجموعه فرهنگی منتظران مهدی توضیح داد: این مرکز از سال 79 به صورت هیئت و کارهای تبلیغی شروع به فعالیت و از سال 86 کار تربیتی به صورت علمی، هدف مند و برنامه ریزی از مقطع راهنمایی همین منطقه آغاز کرد. افراد هدف بین 10 الی 14 سال هستند که هر کدام با گزینش هایی وارد حلقه های تربیتی می شوند. این مجموعه از 3بخش تشکیل شده است شامل پایگاه بسیج سید شهدا با مدیریت حامد ابراهیم خانی، کانون فرهنگی با هدف کار تربیتی مسئول سید مرتضی احمدی که مشاور مذهبی مدرسه شکرانی هستند و هیئت هفتگی با مدیریت سید رضا عقیلی براساس موضوعات مختلف از جمله سبک زندگی و ...   می باشد هیئت در شب های جمعه با مداحی آقایان علی صدر، محمد صادق خواجه، علی جعفری برگزار می شود. مجموعه دارای یک ساختار تشکیلاتی است که مدیر هر سه بخش ملزم هستند با مدیر مجموعه هماهنگ باشند همه کارها هدف گذاری و برنامه ریزی شده می باشد و هر کس مسئولیتی مشخص دارد. همچنین معاونت تربیت بدنی مجموعه با مدیریت حسین خواجه می باشد و واحد خواهران به نام ریحانه النبی از سال 86 هسته اصلی آن شکل گرفت.
 
وی بیان داشت: مسجد محور هستیم ملاک ما مسجد بوده است به مناسبت های خاص مثل ایام محرم و اربعین، 28 ماه صفر، روز عیدغدیر، قافله روز شهادت حضرت زهرا(س)، تولد حضرت زهرا (س) و ... مراسم برگزار می کنیم در طول سال کارهای عملیات میدانی، تربیتی، اردو، ورزشی و .. انجام می دهیم. همچنین جهت ارتباط با والدین هر 3 ماه یک بار جلسه ای برگزار می گردد.سایر کارهای کانون داشتن گروه سرود، تئاتر و ... می باشد.
 
احمدی افزود: در حاشیه شهر کار کردن از همه لحاظ سخت است از مناطق مختلف با فرهنگ، آداب و گویش متفاوت می باشند و باید این افراد را به یک فرهنگ مشترک برسانیم. همچنین این منطقه از لحاظ مالی و ... ضعیف هستند.
 
ارزیاب قبلی شهرداری از جمله برنامه های کانون در سال گذشته اینگونه گفت: برگزاری برنامه میدانی از هدف اصلی کانون منتظران مهدی در دهه فجر بود مقام معظم رهبری فرمودند: برگزاری‌ دهه‌ی‌ فجر، باید مثل‌ برگزاری‌ جشن‌ نیمه‌ی‌ شعبان‌ باشد. بر اساس سخن رهبر انقلاب جوانان بسیج شهر تصمیم گرفتند جشنی برای انقلاب بگیرند بر این اساس در میدان 5 طبقه خانه اصفهان ایستگاه صلواتی به مدت 5 روز تا ظهر روز 22 بهمن ماه با نصب عکس شهدای هسته ای و پوستر انقلاب به همراه پخش صوت های دهه فجر برپا شد یک غرفه خوراک فکری  شامل محصولات فرهنگی از جمله کتاب های سبک زندگی،شهدای هسته ای و ... بود و غرفه دیگر طعام شامل چای با طعم های مختلف مثل چای به لیمو، شیرکاکائو و... از مردم پذیرایی می شد. همچنین اجرای زنده سرود از مجموعه کانون منتظران مهدی و مجموعه ای با مدیریت آقای پاکروان و گروه موزیک پایگاه شهید بابایی شب 20 و 21 بهمن ماه با چرخاندن پرچم ایران برگزار شد. در شب 21 بهمن ماه پذیرایی از 4 هزار نفر در وسط میدان با اش نذری برای سلامتی اقا امام زمان و رهبر انقلاب انجام شد و همزمان برگزاری مسابقه دارت، پخش بوروشور حجاب، رهبری و... بود. سپس برنامه نور افشانی و تکبیر گویی بود که در بخش نورافشانی مرکز صاحب الزمان با مدیریت اقای رمضانی همراه شدند. صبح 22 بهمن ماه قافله دوچرخه سواری مجموعه فرهنگی با مدیریت آقای پاکروان دو اجرای زنده داشتند همچنین مراکز فرهنگی که برای شرکت در راهپیمایی می رفتند در ایستگاه صلواتی پذیرایی می شدند.
 
مدیر مجموعه ادامه داد: سال گذشته جشن شاد ویژه متاهلین اول ذی حجه روز ازدواج حضرت علی( ع ) و حضرت زهرا (س) برگزار شد در هتل پذیرایی و هدیه ای به آن ها اهدا و در آخرمیثاق نامه ای امضا کردند برگزاری اینگونه مراسمات به هدف آشنا شدن همسران اعضا با مجموعه و همراهی آن ها در فعالیت های فرهنگی و مشخص شدن جایگاه اعضا برای همسرانشان است. سال گذشته یک کار ویژه برای شهدای غواص در میدان 5 طبقه به مدت 4 روز یک ایستگاه شهدا با موزیک و فضاسازی خاص برگزار شد.
 
دانشجوی رشته حقوق افزود: شروع  حرکت از مدرسه به مسجد در مقطع راهنمایی روز پنج محرم به نام قاسم ابن الحسن اولین بار حدود 7 سال پیش در این مجموعه برگزار شد این برنامه بازخورد خوبی داشت به صورتی که در مدارس تهران 2 سال است این کار تبلیغ می شود در آن زمان سخنران آقای صغیرا گفتند: "این کار بسیار خوب است و بهتر است به وزارت آموزش و پرورش پیشنهاد داده شود. " الان حدود 400 نفر دانش آموز روز پنجم محرم از مدرسه به مسجد می آیند و برگزاری نماز ظهر به جماعت و مراسم را برگزار می کنند. همچنین مراسم شیرخوارگان 14 سال در خیابان امام خمینی به عنوان اولین مرکز اجرا می شود.
 

ارسال نظر

• نظراتی را که حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
• نظرات پس از تایید نمایش داده خواهد شد.