حضرت امیرالمؤمنین علی علیه السلام می فرمایند: انسان بداخلاق بسیار خطا می کند و زندگی اش تلخ می شود.

دفعات بازدید: 2084 بار

دوشنبه، 2 اسفند 1395

​رصدخانه فرهنگی اجتماعی اصفهان به الگویی ملی تبدیل خواهد شد

شهردار اصفهان:
​رصدخانه فرهنگی اجتماعی اصفهان به الگویی ملی تبدیل خواهد شد
شهردار اصفهان گفت: رصدخانه فرهنگی اجتماعی اصفهان به عنوان اولین رصدخانه با مدلی مبتنی بر مشارکت و همدلی بین نهادهای شهری و استانی می تواند به الگویی ملی تبدیل شود.
 
مهدی جمالی نژاد با اشاره به تاسیس رصدخانه فرهنگی اجتماعی استان بر اساس مصوبه شورای فرهنگ عمومی اظهارکرد: مدتی پیش ایده شهرداری در رابطه با الگوی رصد فرهنگی اجتماعی در یکی از جلسات شورای فرهنگ عمومی استان مطرح و سایر اعضا ضمن قدردانی از طرح ارائه شده، شیوه نامه تاسیس و اداره رصدخانه فرهنگی اجتماعی استان را با همکاری و مشارکت تعدادی از دستگاه های فرهنگی اجتماعی مرتبط تصویب کردند.
 
وی با بیان اینکه بر اساس مصوبه مذکور ریاست شورای برنامه ریزی و مدیریت اجرایی این رصدخانه به شهرداری اصفهان واگذار شده است، افزود: ابلاغ احکام توسط رییس و نایب رییس شورای فرهنگ عمومی استان برای اعضای شورای برنامه ریزی و مدیر اجرایی صادر شده و قرار است نظامنامه ای برای توسعه طرح در سطح استان در ذیل شورای فرهنگ عمومی شهرستانهای مختلف تدوین شود.
 
رئیس شورای برنامه ریزی رصدخانه فرهنگی اجتماعی استان با اشاره به وجود رصدخانه های فرهنگی در بسیاری از شهرهای جهان ادامه داد: این ایده می تواند یکی دیگر از حلقه های تکمیل کننده زنجیره ارزش در تحقق شهر خلاق باشد.
 
جمالی نژاد با اعلام این خبر که در هفته های آتی، آغاز به کار رسمی این نهاد اعلام خواهد شد، بیان کرد: در نشست آغاز به کار رصدخانه، آیین رونمایی از 16 جلد شناسنامه فرهنگی، اجتماعی مناطق و محلات شهر اصفهان به عنوان اولین اثر
مرتبط در حوزه رصد فرهنگی، اجتماعی که توسط همکاران شهرداری تدوین شده است، برگزار می شود.
 
وی ابراز امیدواری کرد: رصدخانه فرهنگی اجتماعی اصفهان به عنوان اولین رصدخانه با مدلی مبتنی بر مشارکت و همدلی بین نهادهای شهری و استانی بتواند به الگویی ملی تبدیل شود.
 
ایمنا

ارسال نظر

• نظراتی را که حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
• نظرات پس از تایید نمایش داده خواهد شد.