حضرت امیرالمؤمنین علی علیه السلام می فرمایند: انسان بداخلاق بسیار خطا می کند و زندگی اش تلخ می شود.

دفعات بازدید: 2545 بار

چهارشنبه، 18 اسفند 1395

دومین رویداد تجربه نوردی فرهنگی هر هفته اصفهان

خانه انقلاب برگزار می‌کند
دومین رویداد تجربه نوردی فرهنگی هر هفته اصفهان
 
تجربیات نانوشته، داستان ناب و مسیر زندگی مؤثران حوزه اقتصاد و فرهنگ در یک گفت‌وگوی دو طرفه در فضایی کاملاً دوستانه در جمع فعالان فرهنگی و اقتصادی ارائه می‌شود.
 
سید مسعود ذکاوت‌مند امروز در رابطه با «رویداد تجربه نوردی فرهنگی اصفهان» اظهار کرد: این دومین رویداد تجربه نوردی در اصفهان است که با همکاری خانه انقلاب اسلامی و ولایت و مرکز شتاب دهنده کمان در خانه انقلاب چهارشنبه‌ها از ساعت 16 تا 20 برگزار می‌شود.
 
وی افزود: موضوع این رویداد اقتصاد فرهنگ با رویکرد کسب و کارهای فرهنگی است، این برنامه 6 جلسه است که جلسه اول با عنوان اقتصاد آموزش با حضور مؤسسه «طلوع حق» برگزار می‌شود و مهمان ویژه این جلسه جعفر فرجی است، در این جلسه به دنبال روش‌های آموزشی که منجر به درآمدهای اقتصادی می‌شوند، هستیم؛ این جلسه چهارشنبه 18 اسفندماه برگزار می‌شود.
 
مدیر روابط عمومی خانه انقلاب اسلامی و ولایت خاطرنشان کرد: جلسه دوم با حضور قرض‌الحسنه حضرت ابوالفضل از قزوین است که به موضوع اقتصاد اسلامی می‌پردازد و مهمان این جلسه سعید نجم‌آبادی است و چهارشنبه 16 فروردین 96 برگزار خواهد شد؛ جلسه سوم با عنوان «حیات طیبه» است و مجتمع سبک زندگی حیات طیبه در آن حضور خواهد داشت و مهمان ویژه آن امیرمسعود استادحسین است که چهارشنبه 30 فروردین 96 برگزار خواهد شد.
 
وی بیان کرد: جلسه چهارم این رویداد با نام «دیرین دیرین» موضوع اقتصاد رسانه را دنبال می‌کند، مهمان ویژه آن محمد ابوالحسنی است و چهارشنبه 6 اردیبهشت برگزار خواهد شد؛ «نسیم قدر» جلسه پنجم این رویداد است با موضوع اقتصاد در سرود و هم‌خوانی و مهمان ویژه آن سید ضیا محسنی است که چهارشنبه 13 اردیبهشت 96 برگزار می‌گردد؛ آخرین جلسه نیز با نام «ایران بانو» با موضوع اقتصاد پوشش با حضور محمدحسن زمان‌وزیری 20 اردیبهشت 96 برگزار می‌گردد.
 
 
ذکاوت‌مند تصریح کرد: این جلسات با رویکردی متفاوت برگزار می‌شود به شکلی که در ابتدا  4 نفر از فعالین هر حوزه در میزگرد تجربه نوردی به مدت 45 دقیقه با موضوعات مشخص شده در مورد خلأهای موجود صحبت می‌کنند سپس مهمان ویژه به ایراد سخن می‌پردازد.
 
وی تأکید کرد: تجربه نوردی رویدادی در جهت هم اندیشی، تبادل نظر و تقویت روابط کاری با کهنه کاران و فعالان حوزه‌های مختلف با هدف آموزش، ترویج و شبکه سازی کمک می‌نماید تا کارآفرینان موفق و تأثیرگذار شهرهای مختلف با یکدیگر در ارتباط بوده و از تجربیات هم بتوانند استفاده کنند.
 
مدیر روابط عمومی خانه انقلاب اسلامی و ولایت بیان کرد: تجربیات نانوشته، داستان ناب و مسیر زندگی مؤثران حوزه اقتصاد و فرهنگ در یک گفتگوی دو طرفه در فضایی کاملاً دوستانه در جمع فعالان فرهنگی و اقتصادی ارائه می‌شود.
 
وی همچنین گفت:اولین تجربه نوردی در آذرماه با رویکرد تربیتی برگزار شد، در رویداد اول تجربه خوبی داشتیم به طور مثال یکی از جلسات تجربه نوردی گذشته مربوط به مدرسه و تربیت مکتبی بود و مهمان ویژه آن مدرسه میزان تهران بود، باز خورد خوبی که از آن جلسه داشتیم این بود که در آخر جلسه فعالان فرهنگی شهر به این نتیجه می‌رسیدند که آیا می‌شود چنین مدلی که الآن در تهران در حال انجام است را در اصفهان پیاده سازی کرد یا خیر که نهایتاً در این مورد مدرسه میزان در اصفهان راه اندازی شد.
 
ذکاوت‌مند اذعان داشت: از دیگر سودهایی که این برنامه داشت کادر سازی بود، به این شکل که فعالان فرهنگی دور هم جمع می‌شدند و می‌دیدند که می‌توانند در بعضی موضوعات با هم همکاری داشته باشند و یک شبکه از این فعالان در کنار هم تشکیل می‌شد؛ از طرف دیگر بحث تخصصی فرهنگی باعث می‌شد تا هم آفرینی انجام شود و افراد راغب شوند در جلسات شرکت کنند، نهایتاً این بازخوردهای خوب باعث شد تا به فکر تجربه نوردی 2 بیفتیم.
 
وی در پایان با اشاره به ارائه نتایج به مسؤولان امر تصریح کرد: فیلم‌های هر جلسه به دست مسؤولان مربوطه رسیده تا از خلاصه جلسات و کارهای انجام شده برای کارهای فرهنگی بهره ببرند.
 
فارس

ارسال نظر

• نظراتی را که حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
• نظرات پس از تایید نمایش داده خواهد شد.