حضرت امیرالمؤمنین علی علیه السلام می فرمایند: انسان بداخلاق بسیار خطا می کند و زندگی اش تلخ می شود.

دفعات بازدید: 2429 بار

دوشنبه، 7 فروردين 1396

مهمان نوازی خوب فرهنگی

در طول ایام نوروز ویژه برنامه های فرهنگی متعددی در سطح شهر در حال اجراست
مهمان نوازی خوب فرهنگی
مسوول کمیته فرهنگی تفریحی ستاد هماهنگی خدمات سفر شهر اصفهان با  اشاره به اینکه ایام نوروز، ایام خاصی است که به صورت جداگانه برای آن برنامه ریزی می شود، گفت: ایام نوروز جدای از دیگر ایام سال نیست، اما با توجه به شرایط خاص آن، ستاد ویژه ای برای برنامه‌ریزی متمرکز در این ایام تشکیل می شود. سلطان آقایی با تاکید بر اینکه ایام عید تنها زمانی است که تقریبا تمامی دستگاه های کنار هم جمع می شوند و سعی می کنند اتفاق خاصی  را رقم بزنند، افزود: ایام عید زمانی است که بسیاری مهمان و نظاره گر شهر اصفهان هستند. وی ادامه داد: ستاد هماهنگی خدمات سفر شهر اصفهان، کمیته های مختلفی دارد که هر یک وظیفه برنامه ریزی در حوزه مربوطه را دارند و یکی از این کمیته ها، کمیته فرهنگی تفریحی است که وظیفه این کمیته برنامه ریزی برای داشتن اوقات شاد مسافران و شهروندان در ایام نوروز است.
 
 
مسوول کمیته فرهنگی تفریحی ستاد هماهنگی خدمات سفر شهر اصفهان با اشاره به رویکرد این کمیته گفت: رویکرد این کمیته پرداختن همزمان به مسافران و شهروندان است. وی ادامه داد: شاید تا چند سال پیش برنامه ریزی ها بیشتر در محل های اسکان با تاکید بر محوریت مسافران پیش بینی و اجرا می شود،  اما در دو سال اخیر رویکرد مدیریت شهری این است که همه مسافران ارائه خدمات شود و هم به شهروندان خود اصفهان.  سلطان آقایی گفت: این رویکرد کار را سخت می کند، چرا که برنامه ریزی ها باید به سطح شهر می آمد و میدانی تر و گسترده تر می شود. وی با اشاره به برنامه های پیش بینی شده این کمیته برای ایام نوروز اظهار داشت: در کمیته فرهنگی تفریحی ستاد، 20 پایگاه در سطح شهر فعال است که به مسافران و شهروندان ارائه خدمت می کند.  
 
وی با اشاره به اینکه یکی  از این پایگاه ها، کمپ ویژه مسافران یا باغ فدک است، ادامه داد: در این کمپ سعی شده فضایی مهیا شود تا با توجه به اینکه ایام عید، همزمان شده است با میلاد حضرت فاطمه زهرا (س)، علاوه بر اینکه برنامه ویژه ای برای تحویل سال برای مسافران برگزار شد، پنج شب جشن برگزار شد. از طرفی غرفه های مختلفی در این کمپ  پیش بینی شده است. سلطان آقایی ادامه داد: کار جدیدی که کمیته استقبال برای مسافران پیش بینی کرده است، با توجه به اینکه اغلب مسافران بعد از یک مسافت طولانی سفر، بین ساعت پنج عصر تا 12 شب به این کمپ مراجعه می کنند، سعی شده در قالب این کمیته فضایی شاد مهیا شود تا مسافران از شرایط خستگی خارج شوند. وی با اشاره به اینکه پایگاه صفه نیز از دوم تا دهم فروردین فعال بوده و برنامه های ویژه ای پیش بینی شده است گفت: در این پایگاه غرفه های فرهنگی تفریحی در کنار جشن ها و ویژه برنامه‌های ورزش مردمی پذیرای شهروندان و مسافران است.
 
از طرفی در پایگاه پارک جنگلی ناژوان نیز که اغلب مسافران در ایام عید از این محل بازدید می‌کنند، زمان صبح در قالب مسابقات میدانی و زمان عصر در قالب دو سانس اجرای برنامه جنگ شادمانه پیش بینی شده است. سلطان آقایی با اشاره به برنامه‌های پایگاه باغ غدیر تصریح کرد: در این پایگاه نیز از دوم تا دهم فروردین برنامه های متعددی پیش بینی شده که از جمله می توان به برگزاری 9 شب جنگ شادمانه و برپایی غرفه های صنایع دستی اشاره کرد. مسوول کمیته فرهنگی تفریحی  ستاد  هماهنگی  خدمات سفر شهر اصفهان به برنامه های پایگاه تخت فولاد اشاره و گفت: برای این پایگاه دو برنامه پیش بینی شده است. یکی از برنامه ها از 28 اسفند تا 13 فروردین درقالب تخت فولاد گردی بر گزار می شود و دیگری ویژه برنامه تاریخ به وقت فروردین است که یک کار ویژه با حدود 150 هنرمند اجرا می شود و از سوم تا هفتم فروردین برگزار می شود. وی با اشاره به اینکه در ایام عید موزه های شهر به صورت ویژه ارائه خدمات می دهند، ادامه داد: در موزه حمام علیقلی،  علاوه بر اجرای نمایش و سینما آپارات در حمام،‌ در کنار حمام نیز ورزش زورخانه برگزار می شود.
 
همچنین در موزه هنرهای معاصر نیز نمایشگاه فراتر از طعم توسط گروهی از کره جنوبی برپا می شود.سلطان آقایی با اشاره به اینکه در پایگاه میدان امام  علی (ع) بازی های بومی، محلی و الکترونیک پیش بینی شده است ادامه داد:  پایگاه باغ جوان نیز در این ایام فعال است و خدمات تفریحی ویژه ای ارائه می دهد.  به گفته وی در میدان امام  نیز اجرای نمادین بازی چوگان از سوم تا هفتم فروردین برگزار می شود. مسوول کمــیته فرهنــــگی تفریحی ستـــــاد هماهنگی خدمات سفر شهر اصفهان با بیان اینکه در کنار  پیش بینی برنامه های مختلف در این 20 پایگاه، یک سری برنامه های شهری هم اجرا می شود، گفت:  از جمله این برنامه ها می توان به اتوبوس شادمانه (اجرای جشن در شهر)،‌سینما اتوبوس ( نمایش فیلم در مکان هایی که مسافران فراغت دارند)، کتابخانه اتوبوس (ارائه کتاب در مکان هایی که مسافران استقرار دارند و در سطح شهر) اشاره کرد.
 
وی با اشاره به برنامه های در نظر گرفته شده برای مساجد گفت: با 16 مسجد در سطح شهر هماهنگ شده است که در ایام نوروز از ظهر تا  11 شب فعال هستند. همچنین در این مساجد کیوسک های اطلاع رسانی هم مستقر هستند تا پاسخگوی سوالات مسافران باشند. سلطان آقایی با اشاره به ویژه برنامه تورهای گردشگری گفت:  امسال برای اینکه مسافران راحت تر در شهر گردش کنند و بتوانند سفرشان را مدیریت کنند، تورهای نصفه روزه ارزان قیمت در دو شیفت صبح و بعدازظهر پیش بینی شده است که شهروندان و مسافران می توانند با ثبت نام در این تورها راحت تر از جاذبه های گردشگری شهر دیدن کنند. وی تاکید کرد: بسیاری ازاین برنامه ها با محوریت شهروندان اصفهان  است و در مجموع سعی کرده ایم  مهمان نوازی خوب فرهنگی از مهمانان نیز داشته باشیم.سلطان آقایی با تاکید بر اینکه یکی از مهم ترین اهداف برنامه های فرهنگی عید معرفی مطلوب اصفهان به مهمانان است، گفت: در عین حال ایجاد نشاط اجتماعی به خصوص در ایام عید نیز از دیگر اهداف این برنامه هاست و واگذاری برگزاری بسیاری از این برنامه ها به خود مردم از دیگر اهداف بوده است.  

ارسال نظر

• نظراتی را که حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
• نظرات پس از تایید نمایش داده خواهد شد.