حضرت امیرالمؤمنین علی علیه السلام می فرمایند: انسان بداخلاق بسیار خطا می کند و زندگی اش تلخ می شود.

دفعات بازدید: 2120 بار

پنجشنبه، 14 ارديبهشت 1396

نوع ساختار تاریخی کشف شده در چهارباغ‌ عباسی مشخص نیست

مسئول باستان ‌شناسی اداره کل میراث‌فرهنگی اصفهان:
نوع ساختار تاریخی کشف شده در چهارباغ‌ عباسی مشخص نیست
 در ارتباط با انعکاس خبری مبنی بر کشف حوضچه تاریخی در محوطه چهارباغ عباسی اصفهان اظهار داشت: در هنگام کف‌سازی چهارباغ ساختار تاریخی شامل دیواره کوتاهی پیدا شده است اما هنوز مشخص نیست که این ساختار حوضچه، دیواره جوی، حوضچه یا ساختار دیگری است.
 
وی با بیان اینکه با توجه به اینکه برای کاوش نیاز به مجوز پژوهشگاه میراث‌فرهنگی داریم در حال حاضر اقدام‌هایی به منظور حفاظت از این دیواره انجام شده است، افزود: پس از دریافت مجوز باید کل ساختار را از زیر خاک بیرون آورده و بررسی‌های کارشناسی برای تعیین نوع ساختار انجام شود.
 
مسئول باستان ‌شناسی اداره کل میراث‌فرهنگی اصفهان تاکید کرد: درج خبر کشف حوضچه تاریخی در محوطه چهارباغ عباسی اشتباه بوده است و تا زمان بررسی‌های کارشناسی لازم هر صحبتی در این ارتباط خارج از حیطه کارشناسی است.
 
وی ادامه داد: کاوش‌های باستان‌شناسی در مسیر مترو و  در میدان امام حسین (ع) پیش از عید  به پایان رسیده  و کارگاه میراث‌فرهنگی جمع‌آوری شده است به شکل موقت نیز در این مکان پایه‌های کاخ جهان‌نما در معرض دید عموم قرار گرفته است.
 
گفتنی است چند روز پیش خبری مبنی بر کشف حوضچه‌ای تاریخی در رسانه‌ها انتشار یافت که با توجه به حساسیت‌های چند سال اخیر در ارتباط با کشف آثاری در مسیر مترو و در خیابان تاریخی چهارباغ عباسی حساسیت دوستداران میراث‌فرهنگی را برانگیخته بود.
 

ارسال نظر

• نظراتی را که حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
• نظرات پس از تایید نمایش داده خواهد شد.