حضرت امیرالمؤمنین علی علیه السلام می فرمایند: انسان بداخلاق بسیار خطا می کند و زندگی اش تلخ می شود.

دفعات بازدید: 2426 بار

جمعه، 22 بهمن 1395

بانگ فجر در نصف‌جهان/حماسه پرشور اصفهانی‌ها در ۲۲ بهمن

بانگ فجر در نصف‌جهان/حماسه پرشور اصفهانی‌ها در ۲۲ بهمن

خبرگزاری مهر: امروز مردم انقلابی و ولایت‌مدار اصفهان از ساعتی پش از آغاز راهپیمایی ۲۲ بهمن به خیابان‌ها آمدند و با یاد حماسه بی‌بدیل ملت ایران در ۳۸ سال پیش بار دیگر اوج وفاداری خود را به آرمان‌های انقلاب و نظام در چشم جهانیان به تصویر کشیدند.

خیابان‌های فرعی اصفهان از جمعیت مردم انباشته شد

حضور اصفهانی‌های همیشه در صحنه در راه دفاع از انقلاب و پاسخ به گزافه‌گویی‌های دشمنان به ویژه آمریکای جنایتکار به اندازه‌ای خیره کننده بود که خیابان چهارباغ پایین تا میدان شهدا و چهارباغ عباسی تا میدان انقلاب و شهدا از جمعیت انباشته بود به نوعی که در خیابان‌های بسیار دور از میدان امام حسین (ع) مانند شیخ بهایی و خیابان های فرعی آن مانند خیابان طالقانی نیز جمعیت موج می‌زد.

صفوف به هم فشرده اصفهانی‌ها در راهپیمایی ۲۲ بهمن ۹۵

مردم اصفهان با شعارهای مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل و با برافراشتن پلاکاردهایی با عنوان «مطیع امر رهبریم»، «تا آخر ایستاده ایم»، « ۲۲ بهمن ماه، یوم الله» و «آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند» و با دردست داشتن پرچم‌های سه رنگ جمهوری اسلامی در صفوفی به هم فشرده به سمت میدان نقش جهان راهپیمایی کردند.

حضور جانبازان، کودکان خردسال و زنان و مردان در حالیکه دست دردست فرزندان خود به سمت میدان امام خمینی (ره) می‌رفتند نقش زیبایی از همدلی تمام اقشار انقلابی اصفهان را بر خاطره ۲۲ بهمن ۹۵ نقش زد.

نوزادانی که در پرچم سه رنگ جمهوری اسلامی قنداق شدند

گویی کودکان خردسال اصفهانی بر دوش پدران و یا در آغوش مادران خود آمدند تا به دشمنان این آب و خاک ثابت کنند نسل در نسل انقلاب اسلامی به آرمان‌های نظام وفادار خواهد بود، در میان سیل این جمعیت میلیونی، نوزادانی که در پرچم جمهوری اسلامی ایران قنداق شده‌اند حرف‌های نگفته بسیار از عزم این ملت برای دشمنان این آب و خاک دارد و گویی زمانی را به تصویر می‌کشد که امام خمینی (ره) خطاب به دشمنان فرمود که سربازان من در گهواره هستند.

این نوزدان نیز با سربندهای پرچم ایران نیز آمده‌اند تا بگویند کشور ایران هیچ‌گاه از سربازان انقلابی راه دین و وطن خالی نخواهد بود.

حضور پررنگ اقشار مختلف مردم، اصناف و گروه‌های مختلف سیاسی در اصفهان

در طول مسیرهای برگزاری مراسم و میدان امام (ره) نیز ایستگاه‌های فرهنگی و صلواتی به چشم می‌خورد که نشان از حضور پررنگ اقشار مختلف مردم، اصناف و گروه‌های مختلف سیاسی در اصفهان در راهپیمایی امسال داشت.

امروز پس از سخنرانی قالیباف شهردار اصفهان در جمع مردمی که در میدان نقش جهان گرد آمدند سید رضا نریمانی در آستانه ایام فاطمیه به مدیحه‌سرایی پرداخت و هم زمان درب های حرمین شریفین رونمایی شد.

اصفهانی های حاضر در میدان نقش جهان سپس به شکل یکپارچه شعار مرگ بر آمریکا، انگلیس و اسرائیل را فریاد زدند و با شعارهای «حسین حسین شعار ماست، شهادت افتخار ماست» و «ای رهبر آزاده، آماده‌ایم آماده» روحیه مبارزه‌طلب خود را در جواب هر نوع خیال خام و گزافه به دشمنان نشان دادند.

اصفهانی‌ها پرچم پرافتخار ایران را بر سر کشیدند

مردم اصفهان امروز پرچم سه رنگ جمهوری اسلامی را به طول ده‌ها متر را در میدان نقش جهان و در برابر جایگاه  به نشانه وفاداری به نظام جمهوری اسلامی ایران بر سر کشیدند تا به دنیا بگویند سایه این انقلاب و نظام تا همیشه بر سر این ملت خواهد بود.

خودنمایی عکس‌هایی از شهدای هسته‌ای در دستان مردم اصفهان

عکس هایی از شهدای هسته ای  از جمله شهید احمدی روشن بر دستان مردم اصفهان در میدان نقش ‌حجهان چشم دوربین خبرنگاران خارجی را به چالش کشید و با زبانی گویا عزم ملت ایران  در دفاع از دستاوردهای انقلاب و مبارزه با مستکبران را در گوش دنیا فریاد کرد.

۳۸ سبد گل به یاد شهدای والفجر هشت و شهدای آتش‌نشان

در این مراسم  ۳۸ سبد دسته گل به شکل نمادین به یاد شهدای والفجر هشت و شهدای آتش نشان و  با نوای «الله اکبر» تقدیم مردم انقلابی اصفهان شد.

اجرای سرودهای انقلابی از جمله سرود معروف «این عمار» توسط میلاد هارونی و اجرای سرودهای انقلابی توسط دانش آموزان از دیگر برنامه‌های مراسم بود.

مردم اصفهان بار دیگر ‌همپای ملت همیشه در صحنه ایران به میدان آمدند تا به مستکبران اعلام کنند که تا خون در رگ دارند پای انقلاب، امامت ولایت ایستاده‌اند.

فریاد یا زهرای اصفهانی‌ها در پایان مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن ۹۵

مردم اصفهان امروز نیز بار دیگر حماسه‌ای از حضور پرشکوه و همیشگی ملت ایران در صحنه دفاع از انقلاب و ولایت را با گام‌های استوار و فریادهای دشمن‌شکن خود رقم زدند و در پایان راهپیمایی ۲۲ بهمن مردم اصفهان با فریاد «یا زهرای» خود نقش معنویت فاطمی بر آسمان نقش جهان کشیدند.
 

ارسال نظر

• نظراتی را که حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
• نظرات پس از تایید نمایش داده خواهد شد.