حضرت امیرالمؤمنین علی علیه السلام می فرمایند: انسان بداخلاق بسیار خطا می کند و زندگی اش تلخ می شود.

دفعات بازدید: 1435 بار

شنبه، 30 بهمن 1395

فضای مجازی، جامعه ما را دچار سیری کاذب کرده است

فضای مجازی، جامعه ما را دچار سیری کاذب کرده است

سیدمهدی شجاعی در نشست کتابخوانی دسته جمعی نوجوانان گفت: ما توسط چیزهای دیگری، همانند فضای مجازی، دچار اشباع و سیری کاذب شده‌ایم.
 
این نویسنده درباره کتاب «پدر، عشق و پسر» گفت: سعی کردم در این داستان، مباحث معرفی عاشورا و قیام امام حسین(ع) را در بستر این رابطه پدر و پسری به‌صورت غیرمستقیم، مطرح کنم.
 
البته در این نوع آثار به دلیل پایبندی به استنادها و منابع و در عین حال پرداخت ادبی به داستان، کار دشوار و سختی است. در این کتاب از ۳۶ منبع استفاده کردم و صحبتی خارج از این اسناد و منابع مطرح نکردم.شجاعی در مورد نحوه روایت داستان از دید یک اسب، گفت: علاوه بر توجیهاتی که در مورد صحبت کردن حیوانات است و مواردی همچون سگ اصحاب کهف، در عین حال به این موضوع نیز در داستان اشاره شده است که به نظر می‌آید این لیلاست که نشسته و روایات و اتفاقات را از چشم اسب می خواند.
 
مدیرمسوول انتشارات کتاب نیستان و نویسنده کتاب «کشتی پهلو گرفته»، در ادامه گفت: من در واقعه عاشورا به اقیانوسی از حقیقت دست پیدا کرده ام که گوهرهای فراوانی دارد و به عنوان یک نویسنده، سعی کرده‌ام این حقایق را در اختیار دیگران بگذارم و هرکدام از این کتاب‌هایم بهانه‌ای است برای انتقال این مفاهیم.شجاعی، فراهم شدن فرصت دوباره ارتباط نزدیک با مخاطب را بعد از سال ها، برای خود بسیار مغتنم و ارزشمند دانست و افزود: از دیگر خوشحالی های من در این جلسه این است که باوجود همه عواملی که دست به دست هم داده‌اند تا شما کتاب نخوانید، اینجا دورهم جمع شدید و کتاب می‌خوانید.
 
وی با تاکید براینکه هیچ چیزی جای کتاب را نمی‌گیرد، گفت: ما توسط چیزهای دیگری، همانند فضای مجازی، دچار اشباع و سیری کاذب شده‌ایم. اینکه در این جامعه امروزی با سن‌های مختلف، دغدغه شما کتابخوانی است، بسیار من را شگفت زده کرد.نویسنده کتاب «پدر، عشق و پسر» در مورد مخاطب این کتاب یادآورشد: این کتاب در واقع برای بزرگسالان نوشته شده بود و اینکه شما توانسته‌اید به خوبی این کتاب را بدون مشکلی بخوانید، بسیار خوب و جالب است و به نظرم این برمی گردد به سابقه کتابخوانی شما که در طول این مدت داشته اید.شجاعی تصریح کرد: متاسفانه گاه دانشجویان ما سطح سوادشان از دانش آموزان کمتر است و سطح سواد روز به روز دارد، تنزل پیدا می کند و درک مفاهیم عمیق سخت می شود.
 
وی اظهارداشت: انتقال فرهنگ کتاب و کتابخوانی و پیگیری این هدف مقدس به ویژه برای نوجوانان بسیار ارزشمند است و آرزو داشتم خودم هم می توانستم به این کار بپردازم.کتاب  «پدر، عشق و پسر» اثری از سیدمهدی شجاعی است که در آن فرازهایی از زندگی حضرت علی‌اکبر بن الحسین علیه السلام به تصویر کشیده می‌شود. وقایع از زاویه‌ اول شخص و از زبان اسب آن حضرت «عقاب» روایت می‌شود و مخاطب راوی در داستان، لیلی بنت ابی‌مرّه، مادر گرامی حضرت علی‌اکبر (ع) است.
 
مهر

ارسال نظر

• نظراتی را که حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
• نظرات پس از تایید نمایش داده خواهد شد.