حضرت امیرالمؤمنین علی علیه السلام می فرمایند: انسان بداخلاق بسیار خطا می کند و زندگی اش تلخ می شود.

دفعات بازدید: 2004 بار

پنجشنبه، 16 دی 1395

آقای ضرغامی به اصفهان آمده بودند

آقای ضرغامی به اصفهان آمده بودند
اول فکر کردم برای اردیبهشت آمده اند. گناه‌شان را شستم. گفتم این آقایان هم تا  بوی  رأی مردم می‌آید پیدایشان می‌شود و همین جور در ذهنم بافتم. گفتم درکشور ما چقدر افراد زود اعتماد به نفس پیدا می‌کنند و هوای آن بالاها به سرشان می‌زند. به ویژه آن مدلی که حس می‌کنند کارشناس همه چیز هستند و باید برای همه چیز نظر بدهند وحاضر نیستند ازکسی بپرسند و یا تجدیدنظر کنند؛ که این حس و حال را ما خیلی خسارتش را دیده‌ایم. تلویزیون و رادیو و ناکارآمدشدنش را دسته گل ایشان تصور کردم و اینکه در دوره ایشان خانه‌های‌ ما به سریال‌های شبکه‌های آن طرفی منور شد و این طرف هم که مشغول حل مسایل مهم‌تر از تلویزیون بودند و برای آینده و دل به دست آوردن‌ها فکر می‌کردند و شبکه‌های بدون بیننده ایجاد می‌کردند و جالب‌تر اینکه هنوز هم فکر می‌کنند موفق‌ترینند. 
 
داشتم این افکار را مرور می‌کردم که جمله  ایشان را در یکی از رسانه‌ها مشاهده کردم که:  نمی‌خواهم کاندیدا شوم.  همه افکارم به هم ریخت. به خود گفتم، ای کاش این همه فکر نمی‌کردم. اگر بنا نیست کاندیدا شوند چرا این قدر به اصفهان می‌آیند؟ بعد با خودم گفتم مگر به اصفهان آمدن جرم است. حتما ایشان دانشجویان را خیلی دوست دارند. یا چون اصفهان در مسیر خوزستان است اصفهان را هم دوست دارند. باخود گفتم قطعا ایشان مثل بقیه نیستند که موقع نیاز به اصفهان بیایند و وقتی نیازشان برطرف شد دیگر نیایند. 
 
باز استغفار کردم وگفتم، ان‌شاءالله ایشان همیشه می‌آیند و ان‌شاءالله کاری هم می‌کنند که به درد بخورد.      
 
غرق در این افکار بودم که یادم آمد ایشان عضو شورای مجازی هستند. گفتم، ای کاش می‌شد ایشان را می‌دیدم و کلی سوال از ایشان می‌کردم. می‌گفتم، درجلسات که می‌نشینید و دور  هم هستید چه چیزهایی می‌گویید؟ مثلا می‌گویید، فضای مجازی باید چگونه باشد؟  همین گونه که هست؟  
 
می‌خواستم به ایشان بگویم، اگر همین گونه که هست  فکر می‌کنم دیگر خیلی جلسه لازم نباشد و دوستان شورای عالی مجازی هم واقعا خود را خسته نکنند و بیشتر به شهرستان‌ها بروند و با دانشجویان - که اتفاقا قشر شریفی هم هستند - صحبت کنند و چرخ فضای مجازی هم که می‌گردد. پس بیشتر به اصفهان بیایند و حتی به جاهای دیگر هم بروند و نگذارند دل دانشجویان برایشان تنگ شود.
 
باز در این افکار بودم که به یاد کودکان و نوجوانان و جوانان کشورم افتادم که مرتب سر در گوشی‌های تلفن همراه خود  دارند و از همه قابلیت‌های فناوری جهانی استفاده می‌کنند. به یاد اینستاگرام افتادم که تا دست آن را لمس می‌کند مبتذل‌ترین تصاویر و فیلم‌ها را به صورت تبلیغی و نمایشی وکوتاه می‌بینم و اگر لمس دوم را بکنیم کمی طولانی‌تر از آن را می‌بینم و بعد آدرس می‌دهد که اگر کامل‌تر بخواهید ببینید به آدرس تلگرام آن مراجعه کنید و وقتی به آدرس تلگرام آن مراجعه کنیم همه چیز می‌بینیم. 
 
با خود گفتم، شاید نظر آقایان این باشد که اگر حرکتی بکنیم این حرکت سلبی تلقی می‌شود و حرکت سلبی هم که مذموم است. یادم آمد که حتی غربی‌ها هم که ما خیلی از آن‌ها تبعیت خواسته و ناخواسته داریم آن‌ها هم حرکت‌های سلبی دارند و حداقل برای کودکان و نوجوانان‌شان حد و مرزی دارند و ما در اینستاگرام و تلگرام  همه چیز را آزاد گذاشته‌ایم تا کودکان و نوجوانان‌مان را هم بی بهره نکرده باشیم. حتی شبکه‌های مستهجن هم  در گوشی‌های این جگر گوشه‌های مردم قابل  مشاهده است. باز با خودم گفتم، شاید این دوستان مشغول حرکت‌های ایجابی هستند. تا این فکر به سرم خطور کرد تا امروز درگیر بررسی این حرکت‌های ایجابی هستم. 
 
امیدوارم در نوشتار آینده ازحرکت‌های ایجابی شورای عالی مجازی برای شما  بنویسم. شما هم به من کمک کنید تا از این ایجاب‌ها بهره‌ای ببریم و مفید فایده باشد.

نظرات کاربران

پاسخ به نظر محسن شنبه، 18 دی 1395

بسیار مطلب مهمی اشاره شد. لطفا درباره ماجرای شبکه های مجازی بیشتر بنویسید تامتولیان فعال شوند

پاسخ به نظر دانشجو .موسوی يکشنبه، 19 دی 1395

شبکه های مجازی از دست در رفته. اتفاقا دانشجویان در این رابطه باید سوال می کردند. نه در باره مسایلی که از دست ایشان خارج بود ودر رده ایشان هم نبود.

ارسال نظر

• نظراتی را که حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
• نظرات پس از تایید نمایش داده خواهد شد.