حضرت امیرالمؤمنین علی علیه السلام می فرمایند: انسان بداخلاق بسیار خطا می کند و زندگی اش تلخ می شود.

دفعات بازدید: 2423 بار

چهارشنبه، 27 بهمن 1395

دستگاه های فرهنگی آرام

دستگاه های فرهنگی آرام

تحریریه مهران: یکی از دلائلی که دستگاه های فرهنگی اصفهان به آرامش رسیده اند و به سمت کم کاری رفته اند نبود دستگاه های ناظر و بالا دستی برای حوزه فرهنگ و همچنین نبود برنامه پازلی برای شهر اصفهان است.

 

دستگاه های دولتی قبلا فعالیت اجرایی می کردند و می گفتند ما باید هم نظارت کنیم و هم فعالیت های اجرایی داشته باشیم. بعد از مدتی که بودجه ها محدود شد گفتند شهرداری ها که پول دارند کار بکنند و ما نظارت می کنیم . بعد از مدتی گفتند نظارت سخت شده و دیگر نظارت هم نمی کنند. و خود را از دغدغه ها و انتقادات نیز آزاد کردند و فقط برای حل شبهه افکار عمومی هراز گاهی یک جشنی  یا یک مسابقه ای یا یک بزرگداشتی برگزار می کنند تا شان نزولشان زیر سوال نرود.

 

البته شهرداری هم که تنها کارگزار این فعالیت ها شده بود کم کم دلزده شد و فعالیت های خود را محدود کرد و گفت چون درآمدها کم شده و  بودجه ها محقق نمی شود بهتر است خود دستگاه ها که قبلا  فعالیت می کردند به کار اصلی خودشان برسند. و نتیجه این شد که یک شهر دو ملیونی  که  زمانی داوطلب فراوانی برای فعالیت داشت در حوزه های فعالیت های فرهنگی و اجتماعی به خمودگی گرایید . 

 

دستگاه های ناظر حتی دیگر ادعای پر طمطراق اینکه ما نظارت وبرنامه ریزی می کنیم را کنار گذاشتند وآفتاب نشینی را پیشه خود کردند چرا که زمستان حوزه فرهنگ آفتاب را می پسندد. و فعلا مدیران فرهنگی آفتاب گرفته اند تا روزی از انرژی لازم بهره مند شوند وامیدواریم آن روز مفید باشد.

ارسال نظر

• نظراتی را که حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
• نظرات پس از تایید نمایش داده خواهد شد.